BEZPIECZEŃSTWO CYFROWE

w Organizacjach Pozarządowych

Bezpieczeństwo Cyfrowe w Organizacjach Pozarządowych.

Program jest skierowany do Organizacji Pozarządowych na terenie całej Polski. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa cyfrowego w NGO. W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie na:

stworzenie bezpiecznej strony internetowej która zostanie zainstalowana na bezpiecznym serwerze wraz z certyfikatem SSL opłaconym na 1 rok.

bezpieczeństwo (obsługa) strony internetowej, aktualizacja wtyczek i zabezpieczeń (brak częstej aktualizacji strony powoduje do jej awarii a co za tym idzie wycieku danych) oraz administrowanie stroną internetową (Twoim zadaniem będzie tylko dostarczyć treści, my zajmiemy się resztą),

stworzenie dokumentacji ochrony danych osobowych niezbędnej w stowarzyszeniach czy fundacjach które przetwarzają dane osobowe (czy przetwarzasz dane ? Jeżeli posiadasz imię i nazwisko oraz adres chociaż jednego członka NGO to znaczy, że przetwarzasz ich dane i musisz je chronić aby uniknąć kary ze strony Urzędu Ochrony Danych Osobowych),

cyfrowy audyt dostępności strony internetowej oraz wdrożenie dostępności cyfrowej strony internetowej. Spraw aby Twoja strona spełniała wszystkie wytyczne WCAG 2.0 i była dostępna dla każdego użytkownika.

Wysokość dofinansowania jest zależna od zakresu usług wybranych przez organizację.

Minimalne dofinansowanie wynosi 20% ceny podstawowej, a maksymalnie 70% ceny podstawowej. Szczegółowe zasady skorzystania z programu znajdują się w regulaminie. 

Dlaczego warto skorzystać z projektu?

Aby Twoja organizacja skutecznie pozyskiwała środki na swoją działalność musi przede wszystkim wzbudzać zaufanie. Darczyńcy i inne zaangażowane osoby chcą mieć dostęp do aktualnych informacji o działaniach i wydarzeniach, a szukają ich najczęściej za pośrednictwem internetu. 

Strona internetowa otwiera wiele możliwości dla organizacji pozarządowych np. informowanie o nadchodzących wydarzeniach w formie wpisów na stronie lub regularnie rozsyłanego newslettera, pozyskiwanie darowizn za pomocą modułu bezpiecznych płatności na stronie internetowej, rekrutacja nowych członków i wolontariuszy za pomocą formularzy kontaktowych na stronie, możliwość sprzedaży dla organizacji prowadzących działalność gospodarczą i wiele innych. 

Ważnym elementem jest również bezpieczeństwo. Każde z tych działań wiąże się z obowiązkiem informacyjnym oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych za pośrednictwem stron internetowych, np. formularzy kontaktowych, a także zgodę na wykorzystanie danych w celach marketingowych jeśli np. chcesz za pomocą strony przesyłać powiadomienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa telekomunikacyjnego strona musi zawierać informację polityki prywatności oraz o wykorzystaniu plików cookies.

Wypełnij formularz i zgłoś swoją organizację do programu Bezpieczna Strona Internetowa dla NGO, liczba zgłoszeń jest ograniczona

W jaki sposób działa projekt?

W ramach projektu część kosztów ponosi organizator – Polskie Centrum Bezpieczeństwa i Prewencji, a pozostałą kwotę pokrywa organizacja pozarządowa korzystająca z projektu, dzięki czemu profesjonalna, a przede wszystkim  bezpieczna strona internetowa będzie kosztowała tylko np. 30% ceny podstawowej. 

Pełen zakres projektu obejmuje: stworzenie bezpiecznej strony internetowej, bezpieczeństwo (obsługa) strony internetowej, aktualizacja wtyczek i zabezpieczeń, stworzenie dokumentacji ochrony danych osobowych, cyfrowy audyt dostępności strony internetowej oraz wdrożenie dostępności cyfrowej strony internetowej. 

W zależności od potrzeb organizacji może zostać zrealizowana tylko część usług. Wysokość dofinansowania jest zależna od zakresu usług wybranych przez organizację. Szczegółowe zasady skorzystania z programu znajdują się w regulaminie. 

Aby zgłosić organizację do projektu należy wypełnić poniższy formularz kontaktowy.
L
iczba zgłoszeń jest ograniczona

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Podaj imię i nazwisko przedstawiciela organizacji, zgodnie ze sposobem reprezentacji.
Logo Polskie Centrum Bezpieczeństwa i Prewencji

ADRES
ul. Rynek 5/6,
59-220 Legnica

SEKRETARIAT
Telefon : +48 795 572 491
Email : sekretariat@centrumbip.pl

PRACUJEMY W GODZINACH
PN-PT 08:00 – 16:00

© CentrumBiP 2021 – Polityka PrywatnościKlauzula Informacyjna